Search
19–21 April: Site available for browsing only. No logging in.
22–23 April: Site unavailable
Please be aware that as of Monday 3rd April 2023 the ability to register as a new CIMA Candidate or re-activate your CIMA account has been suspended and will not be available until Tuesday 3rd May.
Please make sure you are using a supported browser. To find out more click here.

Polska

Skontaktuj się z nami: Poland@cimaglobal.com lub www.fb.com/CIMApoland
+48 22 222 19 90
Skylight Building, ul. Złota 59, 11 piętro, 00-120 Warszawa

Witamy w CIMA Polska

 • Czym jest CIMA?

  Założony w 1919 r. The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. Będąc częścią Association of International Certified Professional Accountants (Międzynarodowego Stowarzyszenia Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości) zrzesza członków i studentów ze 192 krajów, którzy zajmują kluczowe stanowiska w świecie biznesu. Członkowie i studenci CIMA pracują w przemyśle, handlu, sektorze publicznym i organizacjach non-profit. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu wykształconych w zakresie finansów.

 • Kwalifikacja CIMA

  Kwalifikacja CIMA

  Profesjonalna kwalifikacja z rachunkowości zarządczej CIMA to zestaw kompetencji uznawany na całym świecie za najbardziej poszukiwany i aktualny w obszarze finansów przedsiębiorstwa.

  Dowiedz się więcej!

 • Programy specjalne

  Programy specjalne

  Ekskluzywne programy szkoleniowe przeznaczone dla profesjonalistów ds. finansów na różnych etapach kariery zawodowej.

  Dowiedz się więcej!

 • Historie sukcesu

  Historie sukcesu

  Przeczytaj historie naszych członków i studentów, by dowiedzieć się, jak przebiega ich kariera zawodowa i jaką rolę kwalifikacja CIMA odegrała w osiągnięciu sukcesu.

  Dowiedz się więcej!

Kwalifikacja CIMA

Wybierz swoją ścieżkę

Certyfikat z Rachunkowości Biznesowej CIMA to kwalifikacja pierwszego stopnia dla osób, które dotychczas w niewielkim stopniu lub w ogóle nie miały do czynienia z finansami. 

Dowiedz się więcej

W skrócie

 • Egzaminy: 4 komputerowe egzaminy testowe, dostępne na żądanie
 • Średni czas ukończenia: 12-18 miesięcy
 • Dyplom po ukończeniu: CIMA Certificate in Business Accounting
 • Tytuł: Cert BA

Kwalifikacja Profesjonalna CIMA to kwalifikacja drugiego stopnia dla osób, które miały do czynienia z finansami, na przykład na studiach lub pracując w zawodzie. 

Dowiedz się więcej

W skrócie

 • Egzaminy: 9 komputerowych egzaminów testowych, dostępnych na żądanie, 3 kompleksowe studia przypadku (cztery sesje egzaminacyjne w roku)
 • Średni czas ukończenia: 2-3 lata
 • Dyplom po ukończeniu:  Diploma in Management Accounting (po poziomie operacyjnym), Advanced Diploma in Management Accounting (po poziomie zarządzania)
 • Tytuły: Dip MA, Adv Dip MA
 • Członkostwo w CIMA: ACMA, CGMA (Associate Chartered Management Accountant, Chartered Global Management Accountant)

AICPA & CIMA współpracuje z najbardziej prestiżowymi uczelniami ekonomicznymi w Polsce tworząc wspólne programy dla najzdolniejszych studentów.

Dowiedz się więcej

W skrócie

 • Egzaminy: 1 komputerowy egzamin testowy w programie Cert BA, 1 egzamin studium przypadku (i na niektórych kierunkach 1 egzamin testowy) w programie Dip MA
 • Zwolnienia: Realizując przedmioty w ramach studiów zyskujesz zwolnienia z egzaminów CIMA
 • Dyplom po ukończeniu: CIMA Certificate in Business Accounting (Cert BA), CIMA Diploma in Management Accounting (Dip MA)

CIMA współpracuje z najlepszymi pracodawcami, oferując im akredytację i możliwość przyciągnięcia najwyższej jakości kandydatów. CIMA oferuje unikalny zestaw metod budowania marki i zwiększenia skuteczności procesu rekrutacji.

Dowiedz się więcej

W skrócie

 • Consulting mający na celu ustalenie potrzeb pracodawcy i pożądanego profilu pracownika
 • Akredytacja, pomagająca pracodawcom przyciągać i utrzymywać talenty - studentów i członków CIMA, poprzez wsparcie ich w nauce i rozwoju

Eventy

Sprawdź najbliższe spotkania i webinaria organizowane przez CIMA.

Spotkajmy się

Korzyści z posiadania dyplomu CIMA

Zdobycie certyfikatu CIMA było dla mnie kamieniem milowym, który mocno ugruntował i poszerzył moją wiedzę oraz potwierdził moją wizję roli w finansach. Był to niewątpliwie najważniejszy element w mojej edukacji zawodowej.

Bartosz Gayer ACMA, CGMA Czytaj dalej

Korzyści z posiadania dyplomu CIMA

Certyfikaty, które są pewną formą kropki nad i, mają większe znaczenie podczas poszukiwania nowego wyzwania zawodowego, uwiarygadniając wartość prezentowanego doświadczenia kandydata.

Andrzej Gielata, ADGBS Czytaj dalej

Korzyści z posiadania dyplomu CIMA

Dzięki CIMA zdobyłem u swojego pracodawcy dodatkowe zaufanie i uznanie. Zauważyłem, że otrzymuję coraz bardziej ciekawe, ambitne i wymagające zadania. Co więcej, niedługo po rozpoczęciu CIMA zostałem awansowany na stanowisko koordynatora.

Piotr Kosok Adv Dip Ma Czytaj dalej

Korzyści z posiadania dyplomu CIMA

CIMA podniosła wartość mojej marki jako pracownika, wyróżniając mnie na rynku pracy na tle innych kandydatów. Nawiązałam też wiele cennych kontaktów zawodowych.

Agnieszka Leżak ACMA, CGMA Czytaj dalej

Korzyści z posiadania dyplomu CIMA

CIMA oferuje najnowocześniejsze podejście do nauczania, a sylabus zapewnia bardzo dobre zrozumienie wszystkich aspektów biznesu. To jeden z powodów, dzięki któremu studenci CIMA mogą odnaleźć się w różnych działach organizacji.

Natalia Faryna Dip Ma Czytaj dalej

Korzyści z posiadania dyplomu CIMA

Pracodawcy coraz częściej zachęcają swoich pracowników do zdobycia certyfikatu CIMA, bo znają jego realną wartość. Każdy zdany egzamin to bezpośrednie przełożenie na efektywność pracy.

Kamil Kołakowski ACMA, CGMA Czytaj dalej

Korzyści z posiadania dyplomu CIMA

Kwalifikacja CIMA daje wiedzę i umiejętności, by w łatwy, efektywny i, co ważne, intuicyjny sposób radzić sobie z każdym wyzwaniem zawodowym.

Jan Prystacki ACMA, CGMA Czytaj dalej

Korzyści z posiadania dyplomu CIMA

CIMA pozwoliła mi odnaleźć się w dynamicznym otoczeniu biznesowym, wskazała aktualne źródła wiedzy i dała narzędzia do dalszego doskonalenia, oraz pozwoliła poczuć się częścią globalnej społeczności profesjonalistów.

Adam Jabłoński ACMA, CGMA Czytaj dalej

Przydatne linki

 • FAQ

  FAQ

  Często zadawane pytania

 • Aktualności

  Aktualności

  Najnowsze informacje o działalności Instytutu CIMA w Polsce.

 • Kontakt

  Kontakt

  Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub odwiedź nasze warszawskie biuro.