Search
Please make sure you are using a supported browser. To find out more click here.

Aleksander Gorczyca Dip MA

Finance Manager, CallPage

Rozpoczął certyfikację od Programu CIMA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na poziomie Certificate in Business Accounting (Cert BA). Następnie przeszedł przez poziom Diploma in Management Accounting (Dip MA) i jest obecnie w certyfikacji CIMA na poziomie Management. W 2017 r. podczas CIMA Awards Night and Christmas Gala odebrał nagrodę za jeden z najlepszych wyników egzaminu w certyfikacji CIMA na poziomie Operacyjnym.

Jakie korzyści daje udział w Programie CIMA na Uczelni?

Program ten daje studentom możliwość zdobycia praktycznej wiedzy finansowej, potwierdzenia jej międzynarodowym certyfikatem, poznania osobiście profesjonalistów „top level” pracujących w biznesie, wyróżnienia się na rynku pracy spośród swoich koleżanek i kolegów z kierunków ekonomicznych - co jest w dzisiejszych czasach niezmiernie trudne. Osobiście doświadczyłem pozytywnego wpływu certyfikacji CIMA na moje życie zawodowe.

Jak wyglądała Twoja ścieżka certyfikacji CIMA?

Swoją przygodę z CIMA rozpocząłem będąc na trzecim roku studiów ucząc się z książek CIMA. Przyznam, że na początku trochę obawiałem się, czy uda mi się pogodzić życie osobiste, studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, udział w Programie CIMA oraz objęcie funkcji Ambasadora CIMA. Po trzech latach z CIMA mogę stwierdzić, że jeśli ktoś decyduje się na certyfikację CIMA, zobowiązuje się do otwartości na nowe wyzwania, projekty oraz długoterminową i przede wszystkim systematyczną prace. W ciągu dwóch lat udało mi się ukończyć zarówno poziom Certyfikatu, jak i operacyjny, uzyskując jeden z najlepszych wyników z egzaminu Operational Case Study.

Czym się zajmowałeś będąc Ambasadorem CIMA?

Jako Ambasador CIMA na UEK pośredniczyłem między Uczelnią a CIMA, zapewniając przede wszystkim właściwy przepływ informacji pomiędzy studentami w Programie, wykładowcami i CIMA. Miałem szansę promować Instytut w czasie wielu wydarzeń, czy to na Uczelni, czy w innych miastach. Miałem okazję prowadzić różnorodne projekty, w tym warsztaty i wydarzenia dla studentów nie tylko z Krakowa, ale także z innych miast. Miałem również bezpośredni wpływ na przebieg rekrutacji do Programu CIMA na Uczelni oraz University Management Accounting Day 2017. Praca dla CIMA umożliwiła mi uczestnictwo w wydarzeniach, w czasie których poznałem najnowsze trendy i wyniki raportów oraz wiele osób odnoszących sukcesy w świecie biznesu. Gorąco zachęcam wszystkich ambitnych studentów, którzy chcieliby czynnie działać na swojej Uczelni do zainteresowania się już na pierwszym roku studiów, czym jest CIMA i jakie umiejętności powinien mieć Ambasador CIMA.

Jak CIMA pomogła w Twojej karierze zawodowej?

Rzeczywistym i najcenniejszym dla mnie przełożeniem wspomnianych doświadczeń była propozycja pracy i objęcie stanowiska, na którym codziennie mogłem wykorzystywać wiedzę z rachunkowości zarządczej, realizować swoje ambicje i być wartością dodaną dla mojego pracodawcy. Do dziś pamiętam jak bardzo byłem zdziwiony, że to pracodawca zadzwonił do mnie i wykonał pierwszy krok w znalezieniu swojego potencjalnego, przyszłego pracownika.

Od tamtego czasu moja kariera nabrała rozpędu – u poprzedniego pracodawcy dwukrotnie awansowałem zostając dyrektorem finansowym i niezmiernie szybko znalazłem obecną pracę. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że duży wpływ miały na to: wiedza zweryfikowana i potwierdzona międzynarodowym certyfikatem CIMA oraz zrealizowane projekty w trakcie bycia Ambasadorem CIMA.

Czy chciałbyś coś przekazać osobom, które rozważają udział w Programie CIMA na Uczelni?

Mam nadzieję, że po przeczytaniu mojej historii, ich decyzja o udziale w Programie CIMA na Uczelni pozostanie już tylko kwestią wypełnienia formularza w październikowej rekrutacji. I do zobaczenia niebawem w świecie CIMA!