Jak dzięki kwalifikacji CIMA rozwija się Pani kariera zawodowa?
Kwalifikacja CIMA jest paszportem na przyszłość. Daje potwierdzenie poziomu wiedzy i umiejętności zastosowania jej w praktyce. Jest także wyznacznikiem wielu cech „miękkich”, którymi trzeba wykazać się w celu ukończenia programu, takich jak wytrwałość, samodyscyplina, ciągła chęć podnoszenia swojej wiedzy i wkładu merytorycznego. Dla mnie osobiście była pomocna w otrzymaniu wielu propozycji zawodowych.
Co kwalifikacja CIMA zmieniła w Pani podejściu do pracy?
Umożliwiła metodyczne podejście do wielu zagadnień, a także nauczyła kompleksowości postrzegania tematów.
Czy uważa Pani, że zdobywanie dodatkowych kwalifikacji oraz certyfikatów jest istotne w Pani zawodzie?
Obecnie świat zmienia się bardzo szybko. Dzisiejsze wykształcenie może być nieaktualne lub niewystarczające w jutrzejszych warunkach. Zdobywanie wiedzy, poszerzanie horyzontów, ciągłe testowanie się w różnych sytuacjach, także poprzez zdobywanie dodatkowych kwalifikacji potwierdzających nasz rozwój, jest krytyczne dla pozostania „na bieżąco”.
W jaki sposób pracodawcy i współpracownicy odnoszą się do posiadanego certyfikatu CIMA? Czy go doceniają? Czy stanowi atrakcyjny punkt w CV?
CIMA jest szanowaną instytucją. Certyfikat CIMA jest wiarygodnym potwierdzeniem poziomu wiedzy kandydata docenianym na rynku pracy.
Co skłoniło Panią do rozpoczęcia kwalifikacji CIMA?
Chęć pogłębienia wiedzy z zakresu finansów.
Czy pracodawca wspierał Panią w ukończeniu CIMA?
Tak. Pracodawca doskonale rozumie wartość dodaną certyfikatu CIMA. Zachęcał, wspierał i motywował do ukończenia programu.
Jaki element CIMA okazał się najbardziej przydatny w Pani pracy?
Najważniejsze w CIMA jest łączenie różnych zagadnień w celu pokazania szerokiej perspektywy, z jaką należy patrzeć na świat i biznes. Interesujące jest przekształcanie danych finansowych na strategię firmy.
Komu mogłaby Pani polecić kwalifikację CIMA?
Przede wszystkim osobom związanym z finansami, ale i z ogólnym zarządzaniem przedsiębiorstwem.