Search
Please make sure you are using a supported browser. To find out more click here.

Paulina Kaźmierczak ACMA, CGMA

APAC portfolio & Global Business Engagement Lead; Global Strategic PMO, Archer Daniels Midland Company

Posiada 18 lat doświadczenia w dziedzinie finansów i zarządzania projektami. Jest partnerem biznesowym potrafiącym przełożyć potrzeby biznesowe i wyzwania na konkretne działania usprawniające, wykorzystując w pełni potencjał i dostępne możliwości w celu optymalizacji biznesu oraz jego dalszego rozwoju.

Jak dzięki kwalifikacji CIMA rozwija się Pani kariera zawodowa?

Kwalifikacja CIMA jest paszportem na przyszłość. Daje potwierdzenie poziomu wiedzy i umiejętności zastosowania jej w praktyce. Jest także wyznacznikiem wielu cech „miękkich”, którymi trzeba wykazać się w celu ukończenia programu, takich jak wytrwałość, samodyscyplina, ciągła chęć podnoszenia swojej wiedzy i wkładu merytorycznego.  Dla mnie osobiście była pomocna w otrzymaniu wielu propozycji zawodowych.

Co kwalifikacja CIMA zmieniła w Pani podejściu do pracy?

Umożliwiła metodyczne podejście do wielu zagadnień, a także nauczyła kompleksowości postrzegania tematów.

Czy uważa Pani, że zdobywanie dodatkowych kwalifikacji oraz certyfikatów jest istotne w Pani zawodzie?

Obecnie świat zmienia się bardzo szybko. Dzisiejsze wykształcenie może być nieaktualne lub niewystarczające w jutrzejszych warunkach. Zdobywanie wiedzy, poszerzanie horyzontów, ciągłe testowanie się w różnych sytuacjach, także poprzez zdobywanie dodatkowych kwalifikacji potwierdzających nasz rozwój, jest krytyczne dla pozostania „na bieżąco”.

W jaki sposób pracodawcy i współpracownicy odnoszą się do posiadanego certyfikatu CIMA? Czy go doceniają? Czy stanowi atrakcyjny punkt w CV?

CIMA jest szanowaną instytucją. Certyfikat CIMA jest wiarygodnym potwierdzeniem poziomu wiedzy kandydata docenianym na rynku pracy.

Co skłoniło Panią do rozpoczęcia kwalifikacji CIMA?

Chęć pogłębienia wiedzy z zakresu finansów.

Czy pracodawca wspierał Panią w ukończeniu CIMA?

Tak. Pracodawca doskonale rozumie wartość dodaną certyfikatu CIMA. Zachęcał, wspierał i motywował do ukończenia programu.

Jaki element CIMA okazał się najbardziej przydatny w Pani pracy?

Najważniejsze w CIMA jest łączenie różnych zagadnień w celu pokazania szerokiej perspektywy, z jaką należy patrzeć na świat i biznes. Interesujące jest przekształcanie danych finansowych na strategię firmy.

Komu mogłaby Pani polecić kwalifikację CIMA?

Przede wszystkim osobom związanym z finansami, ale i z ogólnym zarządzaniem przedsiębiorstwem.